Kamie CityKamie i RzebaKamie upany i OgrodowyAktualne promocje na granity, marmury i inne materiay kamienneNowoci w firmie Krakam

Schody z kamienia naturalnego

Kamień naturalny coraz szerzej służy jako materiał na wykonanie schodów w obiektach jednorodzinnych czy budynkach użyteczności publicznej. Stało się to za sprawą trwałości tego naturalnego surowca.

 

Schody dzielimy na :

 

- zewnętrzne - narażone na działanie wody i niskich temperatur. Przy zewnętrznych schodach najczęściej stosowanym materiałem ciętym jest granit, piaskowiec lub dolomit. Jako, że jesteśmy firmą kamieniarską zajmującą sprzedażą i montażem wszystkich elementów kamiennych - w swojej ofercie posiadamy również materiał łamany taki jak : porfir, andezyt, gnejs czy kwarcyt, który również z powodzeniem można stosować na zewnętrzne wykończenia. Przy schodach zewnętrznych trzeba pamiętać aby powierzchnia nie była polerowana, gdyż po opadach może się stać bardzo śliska i niebezpieczna lub była zabezpieczona specjalnymi pasami antypoślizgowymi. Jeśli nie chcemy zastosować dodatkowych nakładek na schody można użyć kamienia o powierzchni :

 

- groszkowanej

- palonej / płomieniowanej

- naturalnie łamanej

 

Lub istnieje możliwość "wypalenia" w powierzchni polerowanej pasa, który będzie pełnił funkcję antypoślizgową.

 

- wewnętrzne - gdzie nie ma bezpośredniego wpływu czynników atmosferycznych i z powodzeniem można stosować wszelkiego rodzaju materiały kamienne od granitowych przez marmurowe, piaskowcowe, z trawertynu po kamień łamany o różnej genezie geologicznej. W przypadku schodów wewnętrznych możemy użyć każdy materiał kamienny.

 

 

Konstrukcyjnie schody mogą być wykonane w całości z kamienia lub mogą być okładziną schodów betonowych.

 

 

Poniżej znajduje się galeria większości dostępnych u nas kamieni naturalnych, jeśli nie znajdą Państwo interesującego kamienia prosimy o kontakt - na pewno pomożemy :

 

GranityMarmuryPiaskowceTrawertyny

 

 

Powered by Quick.Cart